#1 2008-02-20 20:17:54

Jolita1

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 226

Mózg kobiety i mężczyzny

Mózg kobiety i mężczyzny skonstruowany jest w inny sposób, co powoduje, że reagujemy odmiennie na te same zachowania, zdarzenia, mamy inne spostrzeżenia i odczucia, inaczej patrzymy na świat.


Naukowcy zajmujący się płcią mózgu stwierdzili m.in., że kobiety mają przewagę nad mężczyznami pod względem sprytu, pamięci, umiejętności udawania, zdolności do współczucia, cierpliwości i schludności. Prace kobiet naukowców wg. nich są dokładniejsze niż naukowców płci męskiej.
Kobiety są bardziej wrażliwe od mężczyzn. Reagują silniej na dotyk, zapach, dźwięki, częściej śmieją się gdy nie są szczęśliwe i są milsze dla ludzi, za którymi nie przepadają, mają lepszą pamięć do twarzy.
Mózg to także ośrodek seksu. Hormon męski oddziaływuje na mózg, co sprawia, że mężczyźni są bardziej aktywni seksualnie. I im większa jest jego ilośc tym większe potrzeby seksualne. Świadomość seksualna u mężczyzn pojawia się wcześniej i jest dla nich ważniejsza niż dla kobiet. A najważniejszym zmysłem jest dla nich wzrok, podniecają ich obrazy nagości. Kobiety bardziej podniecają wrażenia zmysłowe. Chłopcy mogą osiągać orgazm wskutek fantazji seksualnych , maja erotyczne, prowadzące do polucji sny. Wiekszość dziewcząt nie ma takich snów. Mężczyźni pozbawieni seksu częściej stają sie ponurzy, w sytuacji gdy kobiety rzadko tego doświadczają .
Jedną z najistotniejszych różnic między płciami jest to, że wśród mężczyzn jest więcej homoseksualistów. Różne dewiacje seksualne takie jak transwestytyzm, ekshibicjonizm, sadomasochizm dotyczą w znacznie wiekszym stopniu mężczyzn.
Z kolei jeśli chodzi o pary heteroseksualne, to kobieta wnosi do związku wrażliwość emocjonalną, skłonność do wzajemnej współzależności, tesknotę za bliskością i uczuciem, za seksem jako wyrazem intymności. Mężczyzna natomiast jest mniej wymagający jeśli chodzi o uczucia, swoje obowiązki postrzega w kategoriach zapewnienia finansowego bezpieczeństwa.
Mężczyźni wykazują takie cechy jak praktyczność, bystrość, pewność siebie, samokontrolę i krytycyzm. Kobiety natomiast: czułość , impulsywność, współczucie i wielkoduszność. Wyniki naukowców wskazują, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie i mają inne wartości, dlatego też w związku trzeba kompromisu, dużo zrozumienia aby choć w części pojąć te różnice.
Kobiety widzą, słyszą i odczuwają więcej, częściej płaczą i łatwiej wyrażają uczucia, więcej dostrzegają.
Niestety wiekszość par pozostających w zwiazkach małżeńskich skupia większość uwagi na tym, by przystosować drugą osobę do dogmatów swej płci. Idealne natomiast byłoby poznanie i zaakceptowanie różnic w zachowaniach, odczuciach, sposobie odbioru świata. Tylko dzięki poznaniu różnic w psychice między płciami będziemy mogli zaakceptować drugą stronę wraz z jej zaletami i wadami.
Ciało kobiety przystosowane jest bardziej do funkcjonowania w świecie osób, w sytuacji gdy mężczyzn w świecie rzeczy. W świecie osób trzeba być ciagle w dyspozycji, nie trzeba przy tym wykorzystywać dużej siły fizycznej. Organizm kobiety w porównaniu z mężczyzną jest słabszy, gdy chodzi o jednorazowy wysiłek, ale jeśli chodzi o długotrwałą aktywność znacznie silniejszy. Dobrym przykładem jest większa zdolność kobiety do radzenia sobie z zakłóceniami snu. Jeśli musi wstawać w nocy do osoby chorej lub do dziecka to szybciej się ona rozbudzi i szybciej potem zaśnie. Mężczyzna potrzebuje na to więcej czasu.
Mężczyźni są bardziej uzdolnieni przestrzennie, są agresywniejsi, potrzebują współzawodnictwa i konkurowania, hierarchii i reguł. Mają umysł teoretyczny i analityczny.
Kobiety łatwiej wyłapują szczególy, dostrzegają informacje przekazywane przez gesty i mimikę, mają większą potrzebę i pragnienie do tworzenia więzi społecznych i obcowania z ludźmi.

Mózgi kobiet i mężczyzn tak funkcjonują, iż inaczej myślimy, różne mamy mocne strony, także wartości, którymi kierujemy się w życiu. Jesteśmy nieświadomi, że się różnimy. Często złościmy się na płeć przeciwną gdyż o tym zapominamy. Spodziewamy się, że przedstawiciele płci przeciwnej będą bardziej do nas podobni. Sądzimy, iż jeśli nasi partnerzy kochają nas, będą reagować i zachowywać się tak jak my tego chcemy, według naszych oczekiwań, w taki sam sposób jak my reagujemy. Jednak takie nastawienie prowadzi tylko do rozczarowania, ponieważ nie czytamy nawzajem w swoich myślach, nie wiemy czasem czego oczekuje druga strona, nie wiemy o czym myśli, niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z jej obaw. Dlatego bardzo ważne jest to by rozmawiać, dzielić się wzajemnie swoimi spostrzeżeniami i spróbować zrozumieć drugą stronę. Mężczyźni oczekują, że kobiety będą myślały, wypowiadały się, reagowały tak jak oni to robią, a kobiety chcą by mężczyźni więcej mówili o swoich uczuciach, okazywali więcej czułości, by dzielili się swoimi zmartwieniami. Jednak jesteśmy specyficzni i nie możemy oczekiwać, że ktoś dopasuje się do naszego wzorca i natychmiast spełni wszelkie oczekiwania. Musimy zrozumieć siebie nawzajem, respektować wszelkie różnice, jasno postawić sprawy, jeśli będziemy pamiętać o tych odmiennościach wszystko da się wyjaśnić.

Jednak są wyjątki potwierdzające, że wśród par to mężczyzna jest np. bardziej uczuciowy i więcej mówiący o nich niż kobieta. Są także takie kobiety, które poświęcają wszystko dla kariery, temu podporządkowują całe swoje życie, skupiają się na osiągnięciu prestiżu, dążą do awansu kosztem rodziny, domu, dzieci i wszystkiego co z tym związane. Nie dom jest dla nich ważny lecz samodzielność, samorealizacja.

Offline

#2 2012-11-14 08:06:25

Piotr

Gość

Re: Mózg kobiety i mężczyzny

Bzdury i banialuki.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
online casino Akty Nadania Obywatelstwa