#1 2008-02-21 17:12:24

Jolita1

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 226

Siła kamieni szlachetnych

Zdrowotne wspomaganie energią kamieni nosi w medycynie niekonwencjonalnej nazwę litoterapii. Metodę tę mającą na celu wyrównanie niedoborów energetycznych organizmu i udrożnienie przepływu energii w poszczególnychpunktach ciała można stosować profilaktycznie, można też terapeutycznie - jako uzupełniającą (choć nie zastępującą) metody i środki medycyny akademickiej. Kamienie które mają poprawić energetykę naszego ciała , należy wstępnie zawsze oczyścić. Robi się to trzymając kamień chwilę pod strumieniem zimnej, bieżącej wody lub zostawiając go na parę godzin w wodnej kąpieli, w przypadku kryształów górskich nawet zakopując na 1-2 tygodnie w ziemi.

* Po takim oczyszczeniu kamienia możemy korzystać z dobrodziejstw jego energii. Sposobów jest kilka: Najprostszym wydaje się noszenie określonego kamienia w biżuterii: pierścionku, naszyjniku, sznurze korali, pamiętając przy tym, że kamienienanizane na nitkę działają jak bateria, mają więc wzmocnioną moc.
* Wybrany kamień można też nosić stale przy sobie, tak, by znajdował się w sferze biopola tzn. nie dalej niż 10-20 cm od ciała.
* Popularnym sposobem wspomagającego zastosowania mocy kamieni jest ich nakładanie bezpośrednio nabolące miejsca.
* Można też nimi wzmacniać przyporządkowane im czakry. Robimy to wówczas w stanie relaksacji i wyciszenia, leżąc 15-30 min z umieszczonym na określonej czakrze energetyzującym ją kamieniem.
* Siłę terapeutycznego działania wzmocnić może kombinacja kryształów górskich i kamieni barwnych : jednego dnia na czakrze kładziemy oczyszczony energetycznie kryształ górski, który działa na nią otwierająco, następnego dnia - odpowiadający energii tej czakry kamień barwny.
* Poszczególnymi kamieniami szlachetnymi możemy teżenergetyzować wodę, używanąpotem do picia, przemywań, witalizowania cery, do rozpylania w pomieszczeniach mieszkalnych. Wodę z energiami kamienia uzyskujemy pozostawiając na noc oczyszczony kamień szlachetny w naczyniu z niedużą ilością wody pitnej, po czym płyn wypijamy, pamiętając, że działa on równie dobroczynnie i głęboko jak preparaty homeopatyczne.


KAMIENIE CZAKR
Czakramowi I zwanemu czakrą podstawy i umiejscowionemu w okolicach kości ogonowej, który stymuluje procesy związane z jak najdosłowniej pojmowaną osobniczą żywotnością : wzrostem, rozmnażaniem, ( w sensie podtrzymania gatunku), wytyczaniem granic, siłą przebicia, agresją, wolą życia, a który pracuje energią czerwieni, przyporządkowane zostały takie kamienie jak:
KORAL CZERWONY
Głęboko witalizujący, pomagający przy niepłodności, zaburzeniach miesiączkowania, wzmacniający serce, pomagający zwalczyć anemię i skutki niedożywienia.
GRANAT
Stymulujący pierwotną radość życia, aktywność, energię seksualną (dlatego też bywał stałym elementem biżuterii weselnej alpejskich górali), wspomagający lepsze krążenie krwi, opóźniający reumatyzm, artretyzm, sklerozę, bardzo pomocny też w stanach depresji.
JASPIS CZERWONY
Ożywiający, ogrzewający i wzmacniający ciało fizyczne, sprzyjający życiowemu ukorzenieniu, działający dobroczynnie na macicę i jajniki, łagodzący ciążowe nudności oraz przynoszący ulgę przy porodzie.
HELIOTROP (Jaspis Krwawy)
Poprawiający jakość krwi przy niedoborach żelaza, korzystny przy chorobach narządów wydalniczych i hemoroidach.
KRWAWNIK (Hematyt)
Wpływający pozytywnie na budowę nowych komórek i wytwarzanie krwi, dodający życiowej odwagi.
RUBIN
Silnie witalizujący ciało, stymulujący pęd życiowy i siłę przebicia, pomocny przy dokuczliwych kolkach i skurczach.
AGAT
Wzmacniający zadowolenie z własnej fizyczności, dający szacunek do własnego ciała, poczucie bezpieczeństwa i pewności, uśmierzający ból przy ukłuciach owadów, wspomagający narządy rozrodcze, podnoszący mleczność karmiących matek.
* * *
Czakramowi II zwanemu czakrą krzyża, którego energie stymulują w życiu wszystkie sprawy związane z kreatywnością i erotyką, przypisana jest energia koloru pomarańczowego. Specyfikę energii tej barwy można by symbolicznie określić jako "bujne życie i parcie do przodu hamowane przez myślenie". Energie czakramu drugiego mają więc wpływ na takie sprawy życiowe jak: gra miłosna, zakochanie, partnerstwo, twórczość oparta na bazie czucia i zmysłów, zaś do kamieni emanujących energią pomarańczowej barwy zaliczane są:
KARNEOL
Budzący kreatywność i twórcze możliwości, a równocześnie pomagający realnie myśleć (korzystny więc dla ludzi bujających w obłokach), pomagający też przy niepłodności oraz przy impotencji powstałej w wyniku presji "sprawdzenia się".
OPAL OGNISTY
Ożywający skrywane uczucia, a na poziomie fizjologicznym dobroczynnie wpływający na układ trawienny.
* * *
Czakra 3 - to splot słoneczny emanujący energią barwy żółtej - dzięki której uczucia i wyrażenia mogą być przetwarzane za pomocą intelektu. Kamieniami emanującymi barwą żółtą są:
TOPAZ ZŁOTY
Kamień radości i regenerujący nadwątlony układ nerwowy, niwelujący stany przemęczenia, wzmacniający kręgosłup.
BURSZTYN
Wzmacniający siły obronne organizmu, budujący w człowieku ufność we własne siły, niwelujący przeszkody związane ze wzrostem, pomagający przy zaburzeniach wątroby.
CYTRYN
Ożywiający i rozjaśniający myśli, pomocny w depresjach, wzmacniający samoakceptację i poczucie własnej wartości.
TYGRYSIE OKO
Wzmacniające poczucie bezpieczeństwa, uwalniające od blokad emocjonalnych, sprzyjające akceptacji zmian, a na poziomie fizycznym - przynoszące poprawę wzroku.
* * *
Czakra 4 to promieniująca energią barwy zielonej czakra serca. Jej kamieniami są:
SZMARAGD
Uczący nas "widzieć" świat sercem, regenerujący ciało fizyczne, otwierający na głębsze zrozumienie przyrody, wzmacniający wzrok.
MALACHIT
Pomagający wydobyć na światło dzienne przyczyny chorób, uwalniający od strachu przed wynikającą z rozwoju zmianą, wspomagający koordynację pracy prawej i lewej półkuli mózgowej, przynoszący ulgę rodzącym.
TURMALIN ZIELONY
Podsycający pragnienie konstruktywnego rozwiązywania konfliktów.
KWARC RÓŻOWY
Wspomagający czułość, potęgujący siłę kobiecości.
AWENTURYN
Leczący "skaleczenia serca".
TURMALIN RÓŻOWY
Wspomagający system nerwowy, pozwalający zachować spokój i wydajność w sytuacjach stresowych.
* * *
Czakra 5 (gardła, krtani) - to centrum energii emitujące barwę niebieską, a kształtujące takie sprawy życiowe jak: werbalne i pozawerbalne komunikowanie się, poszukiwanie prawdy, dawanie szansy rozpoznania siebie samego w drugim człowieku. Kamieniami czakry krtani są:
AKWAMARYN
Ułatwiający działanie w czystej intencji.
TURKUS
Kamień ochronny, sprzyjający łączeniu w życiu spraw fizycznych z tymi wyższego planu duchowego.
SZAFIR
Regenerujący, oczyszczający, zapobiegający przedwczesnemu starzeniu się.
CHRYZOKOLA
Która równoważąc energie serca otwiera nas na działanie wyższych warstw świadomości.
* * *
Czakra 6 - określana jako trzecie oko lub czakra czoła, a promieniująca energią indygo, kształtuje sprawy życiowe związane z intuicją, szukaniem wyższego sensu życia, rozwojem duchowym. Do kamieni czakry czoła zaliczają się:
LAZURYT
Otwierający na inspiracje religijne, pomagający w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o sens życia.
AZURYT
Potęgujący intuicję i otwierający przed nami nowe wymiary
SZAFIR INDYGO
Ułatwiający pojmowanie rzeczy abstrakcyjnych.
* * *
Znajdująca się pośrodku głowy w okolicach ciemiączka, czakra 7, zwana czakrą korony lub mistrzowską, której energią jest energia fioletu u przeciętnego śmiertelnika aktywizuje się tylko od czasu do czasu, mówimy wówczas, że dostąpiliśmy "oświecenia". Kamieniami czakry korony są :
FLUORYT
Pomocny w procesach duchowego przebudzenia.
AMETYST
Oczyszczający, pomagający w przekształcaniu wzorców myślowych i emocjonalnych, osłabiający lęki związane z kresem życia.
DIAMENT
Uważany za kwintesencję czystości materii, pomocny nie tylko przy wyrównywaniu wszelkich niedoborów energetycznych ciała ( ze względu na zawarte w nim światło białe, emanujące przy rozszczepianiu energią 7 barw!), ale również - jak mówią stare księgi - czyniący możliwym dotarcie do najwyższego w życiu ziemskim oświecenia duchowego.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
aparaty ortodontyczne navigate to this web-site odzież chińskie samochody