• Index
  •  » EMOCJE
  •  » Czy wiesz co oznaczaja twoje sny?

#1 2008-02-20 20:01:33

Jolita1

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 226

Czy wiesz co oznaczaja twoje sny?

Paradoksalnie większość koszmarów, ma swoje pozytywne znaczenie. Dają nam do zrozumienia, że w naszym umyśle lub życiu również dzieje się coś złego. Nasze nałogi, lęki, fobie odzwierciedlają się w postaci złego snu. Nasz wewnętrzny głos woła, abyśmy zaczęli myśleć pozytywnie, przeanalizowali nurtujące nas problemy. Gdy poprawi się jakość postrzegania przez nas świata, ludzi i rzeczywistości, znikną męczące nas sny.

W naszym ciele obecnych jest 7 czakr. Są to małe, na pierwszy rzut oka, niewidzialne kłębowiska energii, znajdujące się w różnych miejscach np. w okolicy serca, między brwiami czy okolicy kości ogonowej. Znajomość ich i przypisywanym im stanom, sytuacjom, emocjom ułatwia interpretowanie snów. Jak na przykład Adżna umieszczona jest między brwiami. Jej kolor to indygo ( między fioletem, a błękitem ). Daje możliwość widzenia fizycznie i podświadomie ( intuicyjnie ). Czakra ta, jest ośrodkiem tzw. ”trzeciego oka” Pozwala na jasnowidzenie, lub też wprowadzenie do świata rzeczywistego wizualizowanych rzeczy.

Jednak, aby właściwie poddać analizie sen, należy również znać sytuacje życiową, marzenia, zainteresowania, światopogląd, wrażliwość emocjonalną, system wartości, temperament oraz wyznanie religijne śniącego. To co go otacza, co myśli jest bardzo ważne, gdyż pomoże dogłębnie zając się analizą snu. Autorka książki „Sny klucz do podświadomości” pisze, że podobnie należy zaznajomić się z życiem poety aby móc zinterpretować jego wiersz.

Ważna jest również praca z umysłem. Większość z nas ma w sobie negatywne emocje wywołane tym co widzimy w mediach, na ulicy, ponieważ łatwiej jest przyswoić sobie złe i smutne informacje. Złośliwości innych często silnie na nas wpływają, przez co sami postępujemy podobnie. Tym samym zaśmiecamy swoją podświadomość, która uznała, że takich sytuacji chcemy, po czym stara się je urzeczywistnić.

Aby zapobiec temu najlepszym rozwiązaniem jest afirmacja. Niekoniecznie wieczorem, w zupełnej ciszy, ale nawet podczas rannego mycia zębów, stojąc przed lustrem powtarzajmy „ Tylko ja (tu należy wypowiedzieć swoje imię) decyduje o moim życiu i sukcesach” Z czasem gdy podświadomość przyjmie tę informacje nasze życie ulegnie zmianie i dostrzeżemy poprawę w swoim życiu dajmy na to zawodowym.

Często osoby silnie przeżywające swoje emocje, tak samo przeżywają je w snach. Jeśli w śnie pojawia się atak na śniącego, uzbrojony bandyta morduje swoją ofiarę, nie znaczy to, że podobna sytuacja będzie miała miejsce w rzeczywistości. To podświadomość wysyła sygnały, że może zajść sytuacja, w której ktoś wyrazi swoje zdanie, a ono bardzo mocno zrani śniącego. Nie należy się więc bezpośrednio przenosić sytuacji ze snu w realia.

Dzięki snom możemy się rozładować. Podświadomość wprowadza nas w ujemny stan, abyśmy mogli go naprawić. Z przeprowadzonego dawniej doświadczenia, wynika, że „śnimy aby żyć”. Jednej osobie z badanych nie pozwolono na marzenia senne. Z czasem zaczynała śnić na jawie, co w swoich skutkach doprowadzić mogło do załamania nerwowego lub śmierci. Jak wielu jest ludzi na świecie tak wiele interpretacji snów. Jak już wspominałam każdy bowiem, powinien indywidualnie objaśniać swój sen. Hasła podawane w sennikach mogę nakreślić, nadać pewien schemat na który powinniśmy zwrócić uwagę lecz nie zanalizują go całkowicie.

Wyróżniamy również wiele rodzajów snów. Sny symboliczne to takie, które są stereotypowo analizowane np. kot-fałszywy przyjaciel, róża-miłość. Jednak ta róża, dla każdego może być oznaką innej sytuacji. Jednemu może przydarzyć się miłość, kto inny może doznać przemiany duchowej a jeszcze inny bólu ( kolce). Jednak znów zwracam uwagę, że poprawne znaczenie odczyta jedynie sam śniący, który zdaje sobie sprawę z tego co się wokół niego dzieje.

Sny które się powtarzają są bardzo istotne. Podświadomość chce szczególnie zwrócić naszą uwagę na dany problem. Należy jak najszybciej zająć się takim snem. Istnieją sny życzeniowe. Jeżeli bardzo pragniemy danej sytuacji to urzeczywistniamy ją w postaci snu. Często nie spełniają się one w rzeczywistości. Sny erotyczne uwalniają nasze pragnienia, pierwotne popędy, ale również dają do zrozumienia nasze potrzeby dominacji lub po prostu bycia kochanymi.

Jeżeli śnimy że jesteśmy głodni i poszukujemy jedzenia jednak wszystkie sklepy są pozamykane lub nie mamy pieniędzy a budząc się również czujemy głód mamy do czynienia z tzw. snami fizycznymi, które odzwierciedlają nasz stan fizyczny. Nie warto ich lekceważyć, mogą pomóc w rozpoznaniu choroby.

Warto pogłębić wiedzę o snach, zająć się ich interpretacją. Poprawnie odczytane mogą pomóc nam w rozwiązaniu wielu problemów, ostrzec przed sytuacją, poradzić w podjęciu życiowej decyzji jak np. w wyborze odpowiedniego partnera. Wreszcie wpłynąć na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Doceńmy ten wspaniały dar podświadomości i odpowiednio go wykorzystujmy…

Offline

  • Index
  •  » EMOCJE
  •  » Czy wiesz co oznaczaja twoje sny?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.najciekawsze.pun.pl